Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Priprema (kršitelj koda)ovih rižinih pahuljica

  1. #1

    Početno Priprema (kršitelj koda)ovih rižinih pahuljica

    Pozdrav svima!

    Kupila sam Hipove Bio rižine pahuljice te vas molim za savjet.
    1. U uputama piše da mlijeko (100 ml punomasnog mlijeka+100 ml vode)treba zakuhati. Obzirom da dojim i htjela bih ih pripremiti sa svojim mlijekom ne znam kakav je postupak i koja količina mlijeka treba.
    2. Gdje ste još koristile ove pahuljice? Mislim na voćne kašice, povrće i sl.?

    Zahvaljujem na pomoći. Kristina

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Možeš ih bez beda koristiti sa svojim mlijekom, no meni su one bile ful umjetne tako da sam rižinu kašicu radila sama od cjelovite riže i Irma ju još dan danas voli......

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam ispočetka isto radila s izdojenim, i meni je pedijatrica rekla da su to 'instant ' pahuljice i da mlijeko ne mora biti vruće, znači da se mogu umiješati sa svježe izdojenim ili podgrijanim mlijekom iz zalihe. Što se omjera tice, nije ti tu bitno pridržavati se nekih uputa, uzmeš mlijeko pa umiješaš nesto pahuljica, ako je rijetko dodas još, pa još.. dok ti se ne učini da je gustoća prikladna za hranjenje bebe. Za početak bolje da radis malo rjeđe, skoro tekuće.
    Stavljala sam ih i u kašice od voća i povrća, ako ih je trebalo malo zagustiti, a kad mi je Tomislav bio oko 8 mjeseci prešla sam na Milupine pahuljice od 7 vrsti žitarica.
    Inače rižine pahuljice zatvaraju, neku djecu jače, neku manje, što može biti korisno u slučaju proljeva, ali meni se za svakodnevnu upotrebu više sviđaju ove Milupine.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Prvi put sam Lovri napravila te pahuljice sa svojim mlijekom...ali ta faca koju je on napravio, pa pokušaj da ih povrati... Onda sam mu i drugi put isto napravila...rezultat grozan...onda sam napravila sa (kršitelj koda)ovim mlijekom...rezultat porazan...Tada sam shvatila da ih ne može vidjeti nacrtane... :/ (kasnije sam probala i Milupine čiste kukuruzne pahuljice - rezultat isti...)
    Međutim, rižine sa voćem ili kukuruzne sa voćem...obožava!!!

    Solo rižine pahuljice i solo kukuruzne pahuljice sada koristimo samo kao "pojačivač" klopice (npr. malo u povrće, voće itd...).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Možeš miješati s izdojenim mlijekom, ali možeš i samo sa vodom!

  6. #6
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Milupine su meni bolje, a one idu samo s vodom, no ja sam ih radila s mlijekom (adaptiranim, ne kravljim).
    Ja bih ti preporučila Milupine pa ako imaš izdojenog mlijeka, napravi ih sa svojim mlijekom, a ako ne, s vodom.

  7. #7
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    I mi koristimo milupine rizine pahuljice i to iskljucivo s vodom, a dodajemo ih vocu i povrcu. Buduci da smo tek poceli s dohranom prije mjesec dana, Luka dovoljno mlijeka pociki sam , pa mislim da taj jedan obrok moze i bez mojeg izdojenog mlijeka.

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pahuljice koje se prave samo s vodom vec u sebi imaju adaptiranog mlijeka.

    pahuljice koje cete praviti s izdojenim mlijekom brzo ce se "razvodniti". to je posve uobicajeno jer se izdojeno mlijeko vremenom razdvaja na vodenasti i masni dio. buduci da vas to razvodnjavanje moze navesti da kako hranite dijete stalno u kasicu dodajete jos i jos pahuljica (sto u konacnici moze biti previse pahuljica za bebu) radije pripremajte posve male kolicine kasice. pogotovo u pocetku, dok bebe jedu sporo i malo.

  9. #9

    Početno

    Super ste! Hvala svima.
    Kristina

  10. #10
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    pitanje za maru?? svidja mi se ta ideja pa me zanima mogu li jako malo rize dobro raskuhati i stapnim mikserom usitniti i umjesati u izdojeno pa da pije na bocicu??
    iako sa dohranom pocinjemo tek za mjesec ipol ali da se informiram na vrijeme

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Lu, a zasto na bocicu?

  12. #12
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Ja nisam pojma imala da to zatvara, a baš mi Bojan par dana ima malo problema sa stolicom. Jooj, šta ja sve ne znam... :/ A kaj Milupine ne zatvaraju ?!

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nije pravilo da zatvaraju, zara je prije često jela rižine pahuljice, sada pije puno rižinog mlijeka, a jede i dosta riže... i nikad nije imala problema sa zatvaranjem, dapače, ona uvijek ima jako jako mekanu stolicu...
    isto je i s bananama koje bi trebale zatvarati, a ona od njih dobije proljev :shock:

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zaboravih reći, ne samo mekanu, nego i redovitu, svaki dan jednom, ponekad i više...

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zaboravih reći, ne samo mekanu, nego i redovitu, svaki dan jednom, ponekad i više...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    I ja isto nikada nisam primjetila da riža zatvara, a Irma ju stvarno dosta jede (onu kaj joj ja napravim, pahulje nisu za njen istančan ukus).

    Inače, se smeđa riža kuha u dosta vode pod tlakom 1 sat i ja sam ju običavala smiksati ili propasirati..... sada smo već veliki pa jedemo u zrnu , ovo na bočicu nisam probala, a kaj fali žličici????

  17. #17
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Bojan ju i jede na žličicu, odnosno s tim mu samo malo povežem povrće.

  18. #18
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    mislila sam u izdojeno stavljat prije spavanja a nakon kupanja pa jos na ciku. ima jako dobro uhodanu rutinu za spavanje pa me strah mijenjat da se ne poremeti. a ako jede prije kupanja da mu trbuh ne bude prepun. ali ima do toga jos vremena

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Lu, majcino mlijeko je lako probavljivo pa se ja ne bi bas nesto zabrinjavala oko prepunog trbuha. Mozda samo da gledas da ne doji ono bas skroz pred kupanje nego nekih petnaestak minuta, pola sata prije? i onda opet nakon kupanja. ( ne znam zasto te to brine, jel beba puno bljucka ili sta?)
    Za neke bebe je cak i dobro dojenje pred kupanje, pogotovo za one koje jako placu ili ih kupanje cini nervoznima. To ti je sve skupa stvar improvizacije i puno se razlikuje od bebe do bebe. Mnogi kazu da je s dohranom najbolje poceti tijekom dana, prije podne ili u rano poslijepodne tako da mozes vidjeti eventualne nepozeljne reakcije ako ih ima. Mozda nije losa ideja za kasnije recimo pola sata? pred kupanje dati pahuljice na zlicu, a nakon kupanja dojenje.

  20. #20
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    e pa to me zanima, ne znam jel mu riza prije kupanja preteska?
    inace se obozava kupat i nakon kupanja sisa i vec spava, tako da s tim nikad nije bilo problema pa ne bih voljala mjenjat taj ritam. znam da se pocinje uvodjenje krute hrane preko dana ali ja to vec raspitujem za buducnost kad ce jest dva-tri puta dnevno krutu hranu. ne znam, nisamjos toliko detaljno citala o svemu jer ce bit samo sisavac jos min mjesec dana a dok nauci jest proci ce valjda i bar tri mjeseca al eto razmisljam malo o svemu. mozda ce do tada vec imat neki drugi ritual uspavljivanja pa ce i ove moje dileme bit bezrazlozne.
    inace ne bih mu davala pahuljice nego bi kuhala jer kuham i inace i imam vremena (citaj nezaposlena) pa mi to nije problem.

  21. #21
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Lu, ne mora biti da će puno proći dok ne nauči jesti, kada počneš sa dohranom. Ja sam Bojanu dohranu počela prije cca 3 tjedna, odmah sve na žličicu i jeo je ko veliki :D ! Čak nismo ni puno lovili sa strane, odmah je počeo jesti konkretnije količine, ništa se nije bunio, svi smo se čudili kak mu to od prve super ide ! Začas je imao cijeli obrok sa žličicom !

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja bi mozda davala pahuljice kako sam i rekla, pola sata, sat pred kupanje. Tako da beba nije jako gladna dok se kupa, a kasnije moze opet fino dojiti.
    Ne znam u biti koliko su pahuljice ili sama riza "teski" za zeludac. Znam da je integralna riza ili te pahuljice jedna od prvih stvari koje se mogu dati bebi. Ne vjerujem da je, kako ti kazes "teska". Ali, ne znam sta mislis pod tim. Kad ja kazem da mi je nesto tesko za zeludac, onda obicno mislim na hranu od koje mi stomak izgleda ko da sam loptu progutala. (tjestenina od bijelog brasna, ponekad kupus i tako..)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sorry, sad vidim da ti neces davati pahuljice. Onda ti je u biti najvaznije da uzmes integralnu rizu, da je skuvas dobro, ali ne sa previse vode. Radije stalno dodaji pomalo vode nego da na kraju moras prosipat vodu koja preostane. Odredi gustocu sama. Mozes tu puno eksperimentirati, tj. dodaj svog mlijeka po zelji, ili da bude "pitkije" ili kasastije. E da, ova riza ti se isto prilicno duze kuva od obicne bijele, pogotovo ako je iz bio uzgoja. Kasnije u tu rizu ili bilo koje druge zitarice, umjesto mlijeka moze samo naribati jabuku, zgnjeciti bananu itd. Mlijeko se u pocetku dodaje mozda najvise kako bi bebi okus nove hrane bio poznatiji i pod pretpostavkom da ce zbog toga novu hranu lakse prihvatiti. Ali u biti se to uopce ne mora raditi. Ja sam u zitarice ili povrce dodavala mlijeko samo u vremenu dok smo ih isprobavali. Kako nam se povecavao broj isprobane hrane tako sam prestajala dodavati mlijeko i mijesala zitarice kuvane na vodi sa vocem ili povrcem.

  24. #24
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ma kad kazem teska mislim pri tom teska s obzirom da je to nesto potpuno novo a do tad je bilo samo mje mlijeko koje je ipak lagano i probavljivo,pa sad odjednom riza. da se ne sokira mali

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •